E-T-A 1658-G41-00-P10-30A
1658-G41-00-P10-30A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G41-00-P10-30A
Brief Description
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G41-00-P10-30A.pdf
Availability of 1658-G41-00-P10-30A
QUANTITY
1658-G41-00-P10-30A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G41-00-P10-30A
Internal Part NumberEIS-1658-G41-00-P10-30A
Breaker TypeThermal
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G41-00-P10-30A
Related Links1658-G41-, 1658-G41-00-P10-30A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G41-00-P10-30A Details Description
Related parts for 1658-G41-00-P10-30A
RES SMD 316 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 3.2W POWERMITE datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 16A DO203AA datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 402 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
AMPLIVAR TAB 032 TPBR datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 22CIRC .375 datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 320 CLBs, 5000 Gates, 230MHz, 320-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf