E-T-A 1658-G41-01-P10-20A
1658-G41-01-P10-20A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G41-01-P10-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G41-01-P10-20A.pdf
Availability of 1658-G41-01-P10-20A
QUANTITY
1658-G41-01-P10-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G41-01-P10-20A
Internal Part NumberEIS-1658-G41-01-P10-20A
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G41-01-P10-20A
Related Links1658-G41-, 1658-G41-01-P10-20A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G41-01-P10-20A Details Description
Related parts for 1658-G41-01-P10-20A
CONN RCA JACK METAL R/A YEL PCB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 48V datasheet.pdf
LABEL TT POLY WHITE .38"X.38" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 150KHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
ACCY LINEAR VOLT OUPUT 0-5VDC datasheet.pdf
RES 196 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1.3W DO41 datasheet.pdf