E-T-A 1658-G41-02-P10-30A
1658-G41-02-P10-30A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G41-02-P10-30A
Brief Description
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G41-02-P10-30A.pdf
Availability of 1658-G41-02-P10-30A
QUANTITY
1658-G41-02-P10-30A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G41-02-P10-30A
Internal Part NumberEIS-1658-G41-02-P10-30A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Breaker TypeThermal
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G41-02-P10-30A
Related Links1658-G41-, 1658-G41-02-P10-30A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G41-02-P10-30A Details Description
Related parts for 1658-G41-02-P10-30A
HEADER OPEN .025"DIA .200 10POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES 180K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC DO15 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 4SMD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM datasheet.pdf
DOUBLE M8 SHORT M8 CN NPN NC datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf