E-T-A 1658-G41-02-S80-30A
1658-G41-02-S80-30A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G41-02-S80-30A
Brief Description
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G41-02-S80-30A.pdf
Availability of 1658-G41-02-S80-30A
QUANTITY
1658-G41-02-S80-30A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G41-02-S80-30A
Internal Part NumberEIS-1658-G41-02-S80-30A
Breaker TypeThermal
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G41-02-S80-30A
Related Links1658-G41-, 1658-G41-02-S80-30A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G41-02-S80-30A Details Description
Related parts for 1658-G41-02-S80-30A
SOCKET CONN 40 CONT CLOSED W/POL datasheet.pdf
CONN RING 16-22 AWG STRIP datasheet.pdf
IC VOICE REC/PL 120SEC IN 28TSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 18PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf