E-T-A 1658-G41-04-P10-30A
1658-G41-04-P10-30A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G41-04-P10-30A
Brief Description
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G41-04-P10-30A.pdf
Availability of 1658-G41-04-P10-30A
QUANTITY
1658-G41-04-P10-30A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G41-04-P10-30A
Internal Part NumberEIS-1658-G41-04-P10-30A
Breaker TypeThermal
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G41-04-P10-30A
Related Links1658-G41-, 1658-G41-04-P10-30A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G41-04-P10-30A Details Description
Related parts for 1658-G41-04-P10-30A
SUPT POST MINI .25"DIA 3/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 21MA 110 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC AMP SI-MMIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN MINIDIN RECEPT 4POS TH datasheet.pdf