Conec 165X13369XE
165X13369XE picture photo
Mfg. Part Number
165X13369XE
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Brief Description
CONN BACKSHELL DB9 STR BLACK
Datasheet Download
165X13369XE.pdf
Availability of 165X13369XE
QUANTITY
165X13369XE Order Process
Ship out your order
Specifications of 165X13369XE
Internal Part NumberEIS-165X13369XE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS/Reach Cert of Compliance
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Series165X
Accessory TypeTwo Piece Backshell
Number of Positions9
Cable TypeRound
Cable Exit180°
ShieldingUnshielded
MaterialPolybutylene Terephthalate
Plating-
HardwareAssembly Hardware, Strain Relief
FeaturesMating Screws 4-40
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)165X13369XE
Related Links165X1, 165X13369XE Datasheet, Conec Distributor
165X13369XE Details Description
Related parts for 165X13369XE
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 7.24NS 100TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 137 I/O 176VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 5% 1/20W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
RACK GROUNDING EQUIP JUMPER datasheet.pdf
RES 13K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf