Eaton (formerly Cooper Bussmann) 16NHG000B-690
16NHG000B-690 picture photo
Mfg. Part Number
16NHG000B-690
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSE 16AMP 690V GG SIZE 000
Datasheet Download
16NHG000B-690.pdf
Availability of 16NHG000B-690
QUANTITY
16NHG000B-690 Order Process
Ship out your order
Specifications of 16NHG000B-690
Internal Part NumberEIS-16NHG000B-690
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)16NHG000B-690
Related Links16NHG0, 16NHG000B-690 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
16NHG000B-690 Details Description
Related parts for 16NHG000B-690
FILTER POWER LINE EMI 6A WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 2% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 28QFN datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CIRCULAR datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.06K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
RES 270 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf