Qualtek Electronics Corp. 17-HD750N-L
17-HD750N-L picture photo
Mfg. Part Number
17-HD750N-L
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
29.5 NATURAL 120LB CABLE TIE
Datasheet Download
17-HD750N-L.pdf
Availability of 17-HD750N-L
QUANTITY
17-HD750N-L Order Process
Ship out your order
Specifications of 17-HD750N-L
Internal Part NumberEIS-17-HD750N-L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductQualtek - Nylon Cable Ties
Standard Package50
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
Series17
Packaging50 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter8.90" (226.10mm)
Length2.46' (750.00mm)
Width0.300" (7.62mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength120 lbs (54.4 kg)
Features-
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)17-HD750N-L
Related Links17-HD, 17-HD750N-L Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
17-HD750N-L Details Description
Related parts for 17-HD750N-L
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 264K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FOIL MTLC SILV SATIN TRF 8"X15' datasheet.pdf
GEN PURPOSE WHEEL 12X2X5" 5A VFN datasheet.pdf
LED ZENIGATA datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 12POS THRUHL datasheet.pdf