Eaton (formerly Cooper Bussmann) 170M4953
170M4953 picture photo
Mfg. Part Number
170M4953
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSE 250A 1000V 1BKN/75 AR
Datasheet Download
170M4953.pdf
Availability of 170M4953
QUANTITY
170M4953 Order Process
Ship out your order
Specifications of 170M4953
Internal Part NumberEIS-170M4953
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)170M4953
Related Links170M, 170M4953 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
170M4953 Details Description
Related parts for 170M4953
CONN SPRING CONT 50 POS .197 SMD datasheet.pdf
SHELF NON VENTILATED STATIONARY datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.71"L X 3.7"W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FEMALE CORD #16 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 3A 70 MOHM TH datasheet.pdf
FUSE AUTO 15A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 18COND 26AWG SHLD 100' datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V TO220 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf