NorComp 172-025-212R031
172-025-212R031 picture photo
Mfg. Part Number
172-025-212R031
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
172-025-212R031.pdf
Availability of 172-025-212R031
QUANTITY
172-025-212R031 Order Process
Ship out your order
Specifications of 172-025-212R031
Internal Part NumberEIS-172-025-212R031
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents172-025-212R031 Material Declaration
Product Training ModulesD-Sub Connectors
Featured ProductM-SERIES D-Sub Connectors
3D Model172-025-212Rxx1.pdf172-025-212Rxx1.stp172-025-212Rxx1.igs
Standard Package25
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureMating Side (4-40)
TerminationSolder
Ingress Protection-
Operating Temperature-50°C ~ 100°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)172-025-212R031
Related Links172-025, 172-025-212R031 Datasheet, NorComp Distributor
172-025-212R031 Details Description
Related parts for 172-025-212R031
RES SMD 240 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8-9BIT INVERT 24SSOP datasheet.pdf
CONN ONE PC INTERFACE 25POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
RES 41.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC MODULE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT SKT PCB datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf