Vishay/Sprague 173D106X0015WWE3
173D106X0015WWE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D106X0015WWE3
Brief Description
CAP TANT 10UF 15V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D106X0015WWE3.pdf
Availability of 173D106X0015WWE3
QUANTITY
173D106X0015WWE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D106X0015WWE3
Internal Part NumberEIS-173D106X0015WWE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package2,500
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D106X0015WWE3
Related Links173D106X, 173D106X0015WWE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D106X0015WWE3 Details Description
Related parts for 173D106X0015WWE3
CAP CER 27PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CONN SPRING 37POS SNGL .217 PCB datasheet.pdf
5ROW RECEPT GUIDE MODULE datasheet.pdf
IC CLK MULT PLL STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf