Vishay/Sprague 173D106X9035XWE3
173D106X9035XWE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D106X9035XWE3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D106X9035XWE3.pdf
Availability of 173D106X9035XWE3
QUANTITY
173D106X9035XWE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D106X9035XWE3
Internal Part NumberEIS-173D106X9035XWE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D106X9035XWE3
Related Links173D106X, 173D106X9035XWE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D106X9035XWE3 Details Description
Related parts for 173D106X9035XWE3
RES 4.7 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 2.1KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ADAPTER AU RPSMA FEM TO N FEM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
762 TB SOCKET VER 3/TAIL datasheet.pdf
096 EURO TYPE C PIN MFBL ASSY datasheet.pdf
CAP FILM 1.8NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf