Vishay/Sprague 173D107X9015YE3
173D107X9015YE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D107X9015YE3
Brief Description
CAP TANT 100UF 15V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D107X9015YE3.pdf
Availability of 173D107X9015YE3
QUANTITY
173D107X9015YE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D107X9015YE3
Internal Part NumberEIS-173D107X9015YE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D107X9015YE3
Related Links173D107, 173D107X9015YE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D107X9015YE3 Details Description
Related parts for 173D107X9015YE3
IC BATT/PROTECT 2-4CELL 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
ANT TUF DUCK 806-866MHZ datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
MPAC DISCR KEY RECEPT datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .8MM W/BOSS datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC PLAD datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
26500 2C 2#16 P TH PLUG SS WC datasheet.pdf
100 mA, Low Quiescent Current, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf