Vishay/Sprague 173D184X9035UWE3
173D184X9035UWE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D184X9035UWE3
Brief Description
CAP TANT 0.18UF 35V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D184X9035UWE3.pdf
Availability of 173D184X9035UWE3
QUANTITY
173D184X9035UWE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D184X9035UWE3
Internal Part NumberEIS-173D184X9035UWE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package4,500
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.18µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeU
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D184X9035UWE3
Related Links173D184X, 173D184X9035UWE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D184X9035UWE3 Details Description
Related parts for 173D184X9035UWE3
IC REG LDO 2.6V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .025-.037" .310" datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V Y5V 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 10POS GOLD T/H datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 19POS PIN datasheet.pdf
SOIC-8 CPL 110C DUAL CTR>20% datasheet.pdf
RES 39 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS CABLE SKT datasheet.pdf