Vishay/Sprague 173D224X5035UW
173D224X5035UW picture photo
Mfg. Part Number
173D224X5035UW
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 35V 5% AXIAL
Datasheet Download
173D224X5035UW.pdf
Availability of 173D224X5035UW
QUANTITY
173D224X5035UW Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D224X5035UW
Internal Part NumberEIS-173D224X5035UW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D224X5035UW
Related Links173D224, 173D224X5035UW Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D224X5035UW Details Description
Related parts for 173D224X5035UW
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.32V SC70-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 1W HOOK datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2MM SMD datasheet.pdf
IMCV-T1/E1/J1-LINETERM, TP/FIBER datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.49A 86 MOHM TH datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf