Vishay/Sprague 173D224X5035UWE3
173D224X5035UWE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D224X5035UWE3
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 35V 5% AXIAL
Datasheet Download
173D224X5035UWE3.pdf
Availability of 173D224X5035UWE3
QUANTITY
173D224X5035UWE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D224X5035UWE3
Internal Part NumberEIS-173D224X5035UWE3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D224X5035UWE3
Related Links173D224X, 173D224X5035UWE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D224X5035UWE3 Details Description
Related parts for 173D224X5035UWE3
XFRMR LAMINATED 2.3VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
METRAL HDR 1MX4R datasheet.pdf
FILTER EMI 2200PF RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf