Vishay/Sprague 173D224X9035UWE3
173D224X9035UWE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D224X9035UWE3
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 35V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D224X9035UWE3.pdf
Availability of 173D224X9035UWE3
QUANTITY
173D224X9035UWE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D224X9035UWE3
Internal Part NumberEIS-173D224X9035UWE3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D224X9035UWE3
Related Links173D224X, 173D224X9035UWE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D224X9035UWE3 Details Description
Related parts for 173D224X9035UWE3
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8DIP datasheet.pdf
SWITCH KNOB ALT 2POS SPST BLACK datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 28POS R/A datasheet.pdf
OPT SENS BUNDLE W/A-6030 RL CLIP datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN RECPT 0.6MM ASSY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT SKT datasheet.pdf