Vishay/Sprague 173D226X0004VW
173D226X0004VW picture photo
Mfg. Part Number
173D226X0004VW
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D226X0004VW.pdf
Availability of 173D226X0004VW
QUANTITY
173D226X0004VW Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X0004VW
Internal Part NumberEIS-173D226X0004VW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package4,000
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X0004VW
Related Links173D226, 173D226X0004VW Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X0004VW Details Description
Related parts for 173D226X0004VW
RELAY SSR 90A 280VAC DC IN PNL datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 8BIT FET 20-VQFN datasheet.pdf
IC RF FRONT END 2.4GHZ 16QFN datasheet.pdf
FUSE SPLCR BLOCK 115A 600V 4POLE datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
RELAY SSR AC OUT 5A 90-140VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf