Vishay/Sprague 173D226X0020X
173D226X0020X picture photo
Mfg. Part Number
173D226X0020X
Brief Description
CAP TANT 22UF 20V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D226X0020X.pdf
Availability of 173D226X0020X
QUANTITY
173D226X0020X Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X0020X
Internal Part NumberEIS-173D226X0020X
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X0020X
Related Links173D22, 173D226X0020X Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X0020X Details Description
Related parts for 173D226X0020X
CONN HEADER VERT .100 5POS TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 26POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC 3-TO-8 DECODER/DEMUX 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1W datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.024UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf