Vishay/Sprague 173D226X0025YE3
173D226X0025YE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D226X0025YE3
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D226X0025YE3.pdf
Availability of 173D226X0025YE3
QUANTITY
173D226X0025YE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X0025YE3
Internal Part NumberEIS-173D226X0025YE3
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X0025YE3
Related Links173D226, 173D226X0025YE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X0025YE3 Details Description
Related parts for 173D226X0025YE3
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
SHIELDING PLATE FOR ZX64 PLUG datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
MOSFET P-CH 80V 2.2A SOT23-3 datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 20POS datasheet.pdf
PLUG 8ROW 320POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 3.9V 4-USPN datasheet.pdf
SMS 2 POS RCPT HI TEMP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf