Vishay/Sprague 173D226X0035YE3
173D226X0035YE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D226X0035YE3
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D226X0035YE3.pdf
Availability of 173D226X0035YE3
QUANTITY
173D226X0035YE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X0035YE3
Internal Part NumberEIS-173D226X0035YE3
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X0035YE3
Related Links173D226, 173D226X0035YE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X0035YE3 Details Description
Related parts for 173D226X0035YE3
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TXRX OPT SFF OC48 IR datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CUT OFF ANVIL datasheet.pdf
PROX MOUNTING BRACKET datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1000W datasheet.pdf
SAFETY MAT 900X750MM datasheet.pdf
HEADER TURRET 2.54MM datasheet.pdf