Vishay/Sprague 173D226X9004VE3
173D226X9004VE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D226X9004VE3
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D226X9004VE3.pdf
Availability of 173D226X9004VE3
QUANTITY
173D226X9004VE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X9004VE3
Internal Part NumberEIS-173D226X9004VE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X9004VE3
Related Links173D226, 173D226X9004VE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X9004VE3 Details Description
Related parts for 173D226X9004VE3
IC DAC CMOS MULTSRL 12BIT 16SOIC datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CABLE 4POS M12 SOCKET-WIRE 10M datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V JB 0603 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf