Vishay/Sprague 173D226X9004VW
173D226X9004VW picture photo
Mfg. Part Number
173D226X9004VW
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D226X9004VW.pdf
Availability of 173D226X9004VW
QUANTITY
173D226X9004VW Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X9004VW
Internal Part NumberEIS-173D226X9004VW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X9004VW
Related Links173D226, 173D226X9004VW Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X9004VW Details Description
Related parts for 173D226X9004VW
RES SMD 750K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN DUST COVER 24POS MTA-100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
ICL 5 OHM 20% 5A 15MM datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOUNTING PLATE MP FPC 30/40 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIN-POWER D032FS-6 5C1-1 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf