Vishay/Sprague 173D226X9010W
173D226X9010W picture photo
Mfg. Part Number
173D226X9010W
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D226X9010W.pdf
Availability of 173D226X9010W
QUANTITY
173D226X9010W Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X9010W
Internal Part NumberEIS-173D226X9010W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X9010W
Related Links173D22, 173D226X9010W Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X9010W Details Description
Related parts for 173D226X9010W
TVS DIODE 64.1VWM 103VC SMB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DGTL SW 2048X2048 100-TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS DL VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.75A 56.6 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf