Vishay/Sprague 173D226X9035YE3
173D226X9035YE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D226X9035YE3
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D226X9035YE3.pdf
Availability of 173D226X9035YE3
QUANTITY
173D226X9035YE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X9035YE3
Internal Part NumberEIS-173D226X9035YE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X9035YE3
Related Links173D226, 173D226X9035YE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X9035YE3 Details Description
Related parts for 173D226X9035YE3
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 10A 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT W/REF 20-DIP datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 10POS W/PIN datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 10.41MM datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
INS BNCM CABLE SHTH P 75OHM 200C datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf