Vishay/Sprague 173D227X9010YE3
173D227X9010YE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D227X9010YE3
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D227X9010YE3.pdf
Availability of 173D227X9010YE3
QUANTITY
173D227X9010YE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D227X9010YE3
Internal Part NumberEIS-173D227X9010YE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D227X9010YE3
Related Links173D227, 173D227X9010YE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D227X9010YE3 Details Description
Related parts for 173D227X9010YE3
IC ENCORE MCU FLASH 8K 28SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 256BGA datasheet.pdf
TIP WELDING FOR 09231/2300/4000 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 10% 1611 datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 2.03MM-5.58MM PCB datasheet.pdf
LASER DIODE BLUE-VIOLET 105MW datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
SL 5.08HC/18/90 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 12POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf