Vishay/Sprague 173D275X9015VWE3
173D275X9015VWE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D275X9015VWE3
Brief Description
CAP TANT 2.7UF 15V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D275X9015VWE3.pdf
Availability of 173D275X9015VWE3
QUANTITY
173D275X9015VWE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D275X9015VWE3
Internal Part NumberEIS-173D275X9015VWE3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D275X9015VWE3
Related Links173D275X, 173D275X9015VWE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D275X9015VWE3 Details Description
Related parts for 173D275X9015VWE3
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
MOSFET OMNIFETII 40V 1.7A DPAK datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL9214 datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
CONN 156POS ZIF PCB RCPT datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 15POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf