Vishay/Sprague 173D335X9006UWE3
173D335X9006UWE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D335X9006UWE3
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 6V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D335X9006UWE3.pdf
Availability of 173D335X9006UWE3
QUANTITY
173D335X9006UWE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D335X9006UWE3
Internal Part NumberEIS-173D335X9006UWE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package4,500
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeU
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D335X9006UWE3
Related Links173D335X, 173D335X9006UWE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D335X9006UWE3 Details Description
Related parts for 173D335X9006UWE3
IC FPGA 404 I/O 560MBGA datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 41MSPS 44-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC HOT SWAP PWR CONT 14TSSOP datasheet.pdf
CONN SSL HDR 2POS 1.8MM SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
400 MSPS 14-Bit, 1.8 V CMOS Direct Digital Synthesizer IC datasheet.pdf