Vishay/Sprague 173D475X9025WWE3
173D475X9025WWE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D475X9025WWE3
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 25V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D475X9025WWE3.pdf
Availability of 173D475X9025WWE3
QUANTITY
173D475X9025WWE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D475X9025WWE3
Internal Part NumberEIS-173D475X9025WWE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D475X9025WWE3
Related Links173D475X, 173D475X9025WWE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D475X9025WWE3 Details Description
Related parts for 173D475X9025WWE3
HANDLE CHROME MOUNTNG CENTR 3.5" datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 4A 68 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 150MW 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.24 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 45X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
21 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONN HEADER 45POS .100 R/ANGLE datasheet.pdf