Vishay/Sprague 173D684X9035VE3
173D684X9035VE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D684X9035VE3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 35V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D684X9035VE3.pdf
Availability of 173D684X9035VE3
QUANTITY
173D684X9035VE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D684X9035VE3
Internal Part NumberEIS-173D684X9035VE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D684X9035VE3
Related Links173D684, 173D684X9035VE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D684X9035VE3 Details Description
Related parts for 173D684X9035VE3
CONN HEADER 12POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 1.5A DUAL 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO220AA datasheet.pdf
F39-PTJ datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf