Vishay/Sprague 173D685X0004UWE3
173D685X0004UWE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D685X0004UWE3
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 4V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D685X0004UWE3.pdf
Availability of 173D685X0004UWE3
QUANTITY
173D685X0004UWE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D685X0004UWE3
Internal Part NumberEIS-173D685X0004UWE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package4,500
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeU
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D685X0004UWE3
Related Links173D685X, 173D685X0004UWE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D685X0004UWE3 Details Description
Related parts for 173D685X0004UWE3
SENSOR TEMPERATURE SPI 6WSON datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 40V 20A TO220AB datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
IC SERIALIZER 40MHZ 24BIT 48TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC VTM 9.6V 25A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
8 Pin Stereo D/A Converter for Digital Audio IC datasheet.pdf