Vishay/Sprague 173D825X9010VW
173D825X9010VW picture photo
Mfg. Part Number
173D825X9010VW
Brief Description
CAP TANT 8.2UF 10V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D825X9010VW.pdf
Availability of 173D825X9010VW
QUANTITY
173D825X9010VW Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D825X9010VW
Internal Part NumberEIS-173D825X9010VW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package4,000
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D825X9010VW
Related Links173D825, 173D825X9010VW Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D825X9010VW Details Description
Related parts for 173D825X9010VW
TERM BLOCK 10.16MM VERT 3POS PCB datasheet.pdf
IC CNTRLR CCFL HI EFF 28-TQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 0.9A 6TSSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 48VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 680 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSRAM OSTAR PROJECTION COMPACT datasheet.pdf
CONN PIN IDC 20POS SHORT W/O EAR datasheet.pdf