Vishay/Sprague 173D825X9025W
173D825X9025W picture photo
Mfg. Part Number
173D825X9025W
Brief Description
CAP TANT 8.2UF 25V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D825X9025W.pdf
Availability of 173D825X9025W
QUANTITY
173D825X9025W Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D825X9025W
Internal Part NumberEIS-173D825X9025W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D825X9025W
Related Links173D82, 173D825X9025W Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D825X9025W Details Description
Related parts for 173D825X9025W
CAP CER 24PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SMINI3 datasheet.pdf
IC PWM PROC 8CH DGTL AUD 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
BOARD EVAL POWER SWITCH XRP2525 datasheet.pdf
SAFETY MAT 900X300MM datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 0.5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.2A 4VFDFPN datasheet.pdf