Vishay/Sprague 173D826X9015YE3
173D826X9015YE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D826X9015YE3
Brief Description
CAP TANT 82UF 15V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D826X9015YE3.pdf
Availability of 173D826X9015YE3
QUANTITY
173D826X9015YE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D826X9015YE3
Internal Part NumberEIS-173D826X9015YE3
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance82µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D826X9015YE3
Related Links173D826, 173D826X9015YE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D826X9015YE3 Details Description
Related parts for 173D826X9015YE3
CONN HEADER .100 DUAL R/A 52POS datasheet.pdf
CONN WIRE SEAL 9POS UMNL BLUE datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED 7-SEG .4" 3DGT SUPER RED CA datasheet.pdf
RES SMD 2.15KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.00V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 50VDC 2416 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf