Vishay/Sprague 173D826X9015YWE3
173D826X9015YWE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D826X9015YWE3
Brief Description
CAP TANT 82UF 15V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D826X9015YWE3.pdf
Availability of 173D826X9015YWE3
QUANTITY
173D826X9015YWE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D826X9015YWE3
Internal Part NumberEIS-173D826X9015YWE3
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D826X9015YWE3
Related Links173D826X, 173D826X9015YWE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D826X9015YWE3 Details Description
Related parts for 173D826X9015YWE3
LIGHT PIPE 3MM 4POS VERT SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
LED 7-SEG 10.9MM CA YLW LDP datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT PROT 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CRYPTO TPM TWI 28TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf