NorComp 179-015-513R481
179-015-513R481 picture photo
Mfg. Part Number
179-015-513R481
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
179-015-513R481.pdf
Availability of 179-015-513R481
QUANTITY
179-015-513R481 Order Process
Ship out your order
Specifications of 179-015-513R481
Internal Part NumberEIS-179-015-513R481
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents179-015-513R481 Material Declaration
Product Training ModulesD-Sub Connectors
3D Model179-015-513Rzz1.pdf179-015-513Rzz1.stp179-015-513Rzz1.igs
Standard Package28
Connector StyleD-Sub - Stacked
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15, 15
Number of Rows2, 2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A); 2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesShielded
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)179-015-513R481
Related Links179-015, 179-015-513R481 Datasheet, NorComp Distributor
179-015-513R481 Details Description
Related parts for 179-015-513R481
THERMISTOR PTC 10 OHM 245V datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 10BIT 24TSSOP datasheet.pdf
CONN R/A PLUG DC VITA41 datasheet.pdf
PNL FIBERGLASS 18.44X14.44" WHT datasheet.pdf
CONNECTOR 1000MM CT2 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.6A SOT223 datasheet.pdf
AC/DC CONV 120W 24VDC 5A datasheet.pdf