Xilinx 17S100API
17S100API picture photo
Mfg. Part Number
17S100API
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-II/Spartan-IIE Family OTP Configuration PROMs IC
Datasheet Download
17S100API.pdf
Availability of 17S100API
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
17S100API Order Process
Ship out your order
Specifications of 17S100API
Internal Part NumberEIS-17S100API
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship 17S100API today.
Series17S100A
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for 17S100API
Alternative Part (Replacement)EIS-17S100API
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related Links17S1, 17S100API Datasheet, Xilinx Distributor
17S100API Details Description
Related parts for 17S100API
RELAY REED SPST 3A 5V datasheet.pdf
KEY LOCKING HORZ FOR D4BS datasheet.pdf
BATT PACK 8.4V A 2450MAH NIMH datasheet.pdf
RELAY CONT 3PH 480VAC 2A 24VDC datasheet.pdf
LENS CLEAR BLACK EMF 18X18MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS GOLD datasheet.pdf
RES 300 OHM 8W 0.01% TO220 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf