Xilinx 17S200ASI
17S200ASI picture photo
Mfg. Part Number
17S200ASI
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-II/Spartan-IIE Family OTP Configuration PROMs IC
Datasheet Download
17S200ASI.pdf
Availability of 17S200ASI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
17S200ASI Order Process
Ship out your order
Specifications of 17S200ASI
Internal Part NumberEIS-17S200ASI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship 17S200ASI today.
Series17S200A
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for 17S200ASI
Alternative Part (Replacement)EIS-17S200ASI
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related Links17S2, 17S200ASI Datasheet, Xilinx Distributor
17S200ASI Details Description
Related parts for 17S200ASI
MOSFET P-CH 200V 3.6A DPAK datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 36QSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
1.27MM 25DEG REV DDR DIMM datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
FERRULE 0/15D ZH R 1=500PCS datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 24POS datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf