NorComp 180-015-103L001
180-015-103L001 picture photo
Mfg. Part Number
180-015-103L001
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
180-015-103L001.pdf
Availability of 180-015-103L001
QUANTITY
180-015-103L001 Order Process
Ship out your order
Specifications of 180-015-103L001
Internal Part NumberEIS-180-015-103L001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents180-015-103L001 Material Declaration
Product Training ModulesD-Sub Connectors
3D Model180-015-10(2,3)Lxx1.pdf180-015-10(2,3)Lxx1.stp180-015-10(2,3)Lxx1.igs
Connector StyleD-Sub, High Density
Connector TypePlug, Male Pins
TerminationSolder Cup
FeaturesGrounding Indents, Shielded
Shell Material, FinishSteel, Nickel Plated
Ingress Protection-
Operating Temperature-50°C ~ 100°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)180-015-103L001
Related Links180-015, 180-015-103L001 Datasheet, NorComp Distributor
180-015-103L001 Details Description
Related parts for 180-015-103L001
IC MULTIPLEXER 8X1 20PLCC datasheet.pdf
IGBT 600V 64A 250W TO247 datasheet.pdf
RES 6.2M OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.58M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 576 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 240VAC datasheet.pdf