NorComp 180-015-202L001
180-015-202L001 picture photo
Mfg. Part Number
180-015-202L001
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
180-015-202L001.pdf
Availability of 180-015-202L001
QUANTITY
180-015-202L001 Order Process
Ship out your order
Specifications of 180-015-202L001
Internal Part NumberEIS-180-015-202L001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents180-015-202L001 Material Declaration
Product Training ModulesD-Sub Connectors
3D Model180-015-20(2,3)Lxx1.pdf180-015-20(2,3)Lxx1.stp180-015-20(2,3)Lxx1.igs
Connector StyleD-Sub, High Density
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
TerminationSolder Cup
FeaturesShielded
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Ingress Protection-
Operating Temperature-50°C ~ 100°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)180-015-202L001
Related Links180-015, 180-015-202L001 Datasheet, NorComp Distributor
180-015-202L001 Details Description
Related parts for 180-015-202L001
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK 2POS SIDE ENT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
ANT OMNI STICK 8DBI RP TNC datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 37.7MM RND 17.2MM datasheet.pdf