Johanson Technology Inc. 1800BL18B200E
1800BL18B200E picture photo
Mfg. Part Number
1800BL18B200E
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
BALUN GSM/DCS/PCS/CDMA 1800MHZ
Datasheet Download
1800BL18B200E.pdf
Availability of 1800BL18B200E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
1800BL18B200E Order Process
Ship out your order
Specifications of 1800BL18B200E
Internal Part NumberEIS-1800BL18B200E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductIntegrated Passive Components
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series1800
PackagingCut Tape (CT)
Frequency Range1.7GHz ~ 1.9GHz
Impedance - Unbalanced/Balanced50 / 200 Ohm
Phase Difference180° ±10
Insertion Loss (Max)0.8dB
Return Loss (Min)9.5dB
Package / Case1206 (3216 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1800BL18B200E
Related Links1800BL, 1800BL18B200E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
1800BL18B200E Details Description
Related parts for 1800BL18B200E
RES SMD 536 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 20MA 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 290MA 740 MOHM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 200A 100V datasheet.pdf
PSOC POD FOR CY8C20466 QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HOUSING 64POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 60V CHA MNT datasheet.pdf