Murata Electronics North America 1808-2000R
1808-2000R picture photo
Mfg. Part Number
1808-2000R
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
1808-2000R.pdf
Availability of 1808-2000R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
1808-2000R Order Process
Ship out your order
Specifications of 1808-2000R
Internal Part NumberEIS-1808-2000R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship 1808-2000R today.
Series1808-2
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-1808-2000R
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related Links1808-, 1808-2000R Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
1808-2000R Details Description
Related parts for 1808-2000R
CONN PLUG 16POS 3MM VERT DUAL datasheet.pdf
CONN RING 90DEG 4/0AWG 1/2" TIN datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 25POS datasheet.pdf
CABLE SPEAKER 2COND 20AWG 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CML LOW 50PPM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf