AVX Corporation 18081A821JAT2A
18081A821JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18081A821JAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 1808
Datasheet Download
18081A821JAT2A.pdf
Availability of 18081A821JAT2A
QUANTITY
18081A821JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18081A821JAT2A
Internal Part NumberEIS-18081A821JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18081A821JAT2A
Related Links18081A8, 18081A821JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18081A821JAT2A Details Description
Related parts for 18081A821JAT2A
CAP CER 56PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC SW DUAL ANLG CMOS SPST 16-DIP datasheet.pdf
IGBT MOLDING 600V 300A 7PM-HA datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.8A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
METRIC MAT BLACK 900MM X 1500MM datasheet.pdf
YELLOW SHRINK TRAK .187" 250/BX datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf