AVX Corporation 1808CC223ZATME
1808CC223ZATME picture photo
Mfg. Part Number
1808CC223ZATME
Brief Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1808
Datasheet Download
1808CC223ZATME.pdf
Availability of 1808CC223ZATME
QUANTITY
1808CC223ZATME Order Process
Ship out your order
Specifications of 1808CC223ZATME
Internal Part NumberEIS-1808CC223ZATME
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1808CC223ZATME
Related Links1808CC2, 1808CC223ZATME Datasheet, AVX Corporation Distributor
1808CC223ZATME Details Description
Related parts for 1808CC223ZATME
BOARD EVALUATION FOR CLC5509 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.6MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 24"L X 24"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 45 Circuit 0.546" (13.86mm) datasheet.pdf
RES 56 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IPD M8 SHLD 3W SPST M8 datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 0.20A 9V CHIP 0603 datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf