AVX Corporation 1808JA330KATME
1808JA330KATME picture photo
Mfg. Part Number
1808JA330KATME
Brief Description
CAP CER 33PF 4KV NP0 1808
Datasheet Download
1808JA330KATME.pdf
Availability of 1808JA330KATME
QUANTITY
1808JA330KATME Order Process
Ship out your order
Specifications of 1808JA330KATME
Internal Part NumberEIS-1808JA330KATME
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1808JA330KATME
Related Links1808JA3, 1808JA330KATME Datasheet, AVX Corporation Distributor
1808JA330KATME Details Description
Related parts for 1808JA330KATME
HANDLES REPLACEMENT PRO 1600 ORN datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CABLE SMA/SMA FIBOPT .30M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 22AWG WHT 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IMCV GIGA MEDIALINX TX/LX-CWDM datasheet.pdf
HAN 10B-HMC-AGG-LB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 120W datasheet.pdf