API Delevan 1812-154J
1812-154J picture photo
Mfg. Part Number
1812-154J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150UH 149MA 9 OHM SMD
Datasheet Download
1812-154J.pdf
Availability of 1812-154J
QUANTITY
1812-154J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812-154J
Internal Part NumberEIS-1812-154J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1812
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±5%
Current Rating149mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)9 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant6MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812-154J
Related Links1812, 1812-154J Datasheet, API Delevan Distributor
1812-154J Details Description
Related parts for 1812-154J
RES 27K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK ZDB 9OUT 220MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
DIODE PIN SWITCH 100V SOT-363 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 230V datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 3POS SIDE ENTRY datasheet.pdf
Crystal 3.6864MHz 20ppm 18pF 180 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US 3 Lead datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
POT 50 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf