AVX Corporation 18121A132JAT2A
18121A132JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18121A132JAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1300PF 100V NP0 1812
Datasheet Download
18121A132JAT2A.pdf
Availability of 18121A132JAT2A
QUANTITY
18121A132JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18121A132JAT2A
Internal Part NumberEIS-18121A132JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18121A132JAT2A
Related Links18121A1, 18121A132JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18121A132JAT2A Details Description
Related parts for 18121A132JAT2A
JUMPER-H9991TR/1853YL/H9991TR 3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM DO204AL datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 YLW,GRN,GRN,GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
MOD PWR ENT SNGL STG COMPACT 6A datasheet.pdf
FERRITE CHIP 60 OHM 3000MA 0805 datasheet.pdf
CAP CER 110PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf