AVX Corporation 18121A471JAT2A
18121A471JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18121A471JAT2A
Brief Description
CAP CER 470PF 100V NP0 1812
Datasheet Download
18121A471JAT2A.pdf
Availability of 18121A471JAT2A
QUANTITY
18121A471JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18121A471JAT2A
Internal Part NumberEIS-18121A471JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18121A471JAT2A
Related Links18121A4, 18121A471JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18121A471JAT2A Details Description
Related parts for 18121A471JAT2A
KURLY LOK .55 - .65"DIA 1.25"HT datasheet.pdf
CIR BRKR 1.5A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 220POS .050" datasheet.pdf
TERM BLOCK 3POS TOP ENTRY 5MM datasheet.pdf
DAUGHTER CARD TOOLSTCK C8051F321 datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 2.3A 51 MOHM SMD datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF19 ACCESSORY datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 100C S 3" RBW JACKS NI datasheet.pdf