AVX Corporation 18121A682JAT2A
18121A682JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18121A682JAT2A
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V NP0 1812
Datasheet Download
18121A682JAT2A.pdf
Availability of 18121A682JAT2A
QUANTITY
18121A682JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18121A682JAT2A
Internal Part NumberEIS-18121A682JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18121A682JAT2A
Related Links18121A6, 18121A682JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18121A682JAT2A Details Description
Related parts for 18121A682JAT2A
IDC CABLE - MSR50A/MC50F/X datasheet.pdf
SWITCH LIMIT ROLLER TYPE SEALD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
IC CLK DVR PLL 3.3V PROGR 32PLCC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 ESD 14NSOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf