AVX Corporation 18121C334KAZ2A
18121C334KAZ2A picture photo
Mfg. Part Number
18121C334KAZ2A
Brief Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1812
Datasheet Download
18121C334KAZ2A.pdf
Availability of 18121C334KAZ2A
QUANTITY
18121C334KAZ2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18121C334KAZ2A
Internal Part NumberEIS-18121C334KAZ2A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFLEXITERM and FLEXISAFE Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesFLEXITERM®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.090" (2.29mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18121C334KAZ2A
Related Links18121C3, 18121C334KAZ2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18121C334KAZ2A Details Description
Related parts for 18121C334KAZ2A
R10 RELAY SOCKETS-TERMINALS datasheet.pdf
IDC CABLE - AKR20B/AE20M/APK20B datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 102A TO-247 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16SSOP datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 820PF 500V C0G 1206 datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-3.63V 6A 22W datasheet.pdf